Cele społeczne realizujemy równie odpowiedzialnie jak cele biznesowe. Od wielu lat angażujemy się i wspieramy ogólnopolskie i lokalne inicjatywy. Staramy się dbać w szczególności o społeczność lokalną i wspierać rozwój uzdolnionych dzieci i młodzieży.

 

WOŚP

W 2008 roku zagraliśmy z Wielką Orkiestrą Świątecznej Pomocy po raz pierwszy i gramy nieprzerwanie do dziś.
Celem Fundacji WOŚP jest działalność w zakresie ochrony zdrowia, polegająca na ratowaniu życia chorych osób, w szczególności dzieci i działanie na rzecz poprawy stanu ich zdrowia, jak również na działaniu na rzecz promocji zdrowia i profilaktyki zdrowotnej. Cel ten Fundacja realizuje poprzez zbiórki Finałowe, zakup sprzętu na oddziały medyczne szpitali w całej Polsce, a także przez prowadzenie pięciu ogólnopolskich programów medycznych i jednego edukacyjnego.

 

UNICEF

Od początku istnienia AXACOM regularnie wspieramy akcje UNICEF.
UNICEF to organizacja humanitarna i rozwojowa działająca na rzecz dzieci. Od ratujących życie szczepień, przez budowę szkół, po natychmiastową pomoc w sytuacji klęski humanitarnej - UNICEF robi wszystko, aby dzieciom żyło się lepiej.

 

Szkoła Muzyczna I stopnia w Sieradzu

Od wielu już lat wspieramy uzdolnioną młodzież uczącą się w Państwowej Szkole Muzycznej I stopnia w Sieradzu, dzięki naszemu wsparciu zakupione zostało do szkoły pianino cyfrowe oraz skrzypce lutnicze.
W czerwcu 2014 roku współuczestniczyliśmy w organizacji X Polskiego Festiwalu Fletowego, który odbył się w Państwowej Szkole Muzycznej I st. w Sieradzu.
We wrześniu 2015 w odpowiedzi na apel Dyrektora Szkoły Muzycznej przekazaliśmy darowiznę na remont fortepianu Steinway & Sons zakupionego od Filharmonii Narodowej w Warszawie. Na instrumencie tym grali uczestnicy X Międzynarodowego Konkursu Chopinowskiego w 1980 roku.

 

Uczniowski Klub Sportowy Dziewiątka

"Szachy są kamieniem probierczym inteligencji." Johann Wolfgang Goethe
Szachy to gra wyjątkowa, ćwiczy uwagę, bystrość umysłu i zdolność skupienia. Wymaga przy tym od zawodników dojrzałego, abstrakcyjnego i strategicznego myślenia.  
Podopieczni UKS Dziewiątka osiągają sukcesy w zawodach indywidualnych i drużynowych, uczestniczą w rozgrywkach  szachowych na poziomie wojewódzkim, makroregionu oraz już po raz trzeci zakwalifikowali się do Mistrzostw Polski. 
Pomagamy w organizowaniu wyjazdów młodych szachistów UKS Dziewiątka na zawody szachowe, czynnie uczestniczymy w organizowaniu zawodów szachowych na terenie naszego miasta Sieradza.

 

Szkoła Podstawowa nr 9 im. Władysława Łokietka w Sieradzu

W 2008 roku wsparliśmy szkołę w przygotowaniu uroczystości nadania imienia szkole.
W 2013 roku włączyliśmy się również do pomocy w organizacji szkolnego festynu rodzinnego pod hasłem "W magicznym świecie książek", od tego czasu co roku wspieramy organizację festynu w tej szkole.

 

Publiczne Przedszkole nr 3 im. Jana Brzechwy w Sieradzu

Dla Przedszkola nr 3 im. Jana Brzechwy w Sieradzu ufundowaliśmy tablice dydaktyczne. Hasłem przewodnim Przedszkola jest: „Dobro Dziecka”. Placówka przygotowuje najmłodszych do odnoszenia sukcesów i radzenia sobie z trudnościami. Wychowanie w Przedszkolu nr 3 skierowane jest na rozbudzenie ciekawości świata i ludzi a także wzbudzenie wrażliwości i spostrzegawczości wśród małych członków naszego społeczeństwa. Mamy nadzieję że nasze pomoce dydaktyczne pomogą w rozwoju Podopiecznych Przedszkola.

Axacom w liczbach
19lat
Jesteśmy na rynku
od 2003 roku
147
Zrealizowanych projektów
dla Naszych Klientów
100%
Projektów zakończyło się
wdrożeniem systemu
71%
Klientów z polecenia