Wrzesień 2003
To był początek AXACOM, było Nas sześć osób, wcześniej razem pracowaliśmy, wdrażaliśmy system Microsoft Dynamics AX. Postanowiliśmy założyć własną firmę, wiedzieliśmy, że chcemy robić nadal to co najlepiej potrafimy, czyli zajmować się wdrożeniami systemu Microsoft Dynamics AX (AXAPTA).
Do Naszego projektu zaprosiliśmy jednego z największych w tym czasie Partnerów Microsoft Business Solutions firmę Bonair S.A. i tak powstała firma AXACOM Sp. z o.o. należąca do Grupy Bonair.

Październik 2003
Pierwsze Nasze wdrożenie w AXACOM systemu Microsoft Dynamics AX. Wdrożenie w firmie Gamet S.A., za projekt formalnie odpowiadał Bonair S.A., my jako podwykonawcy realizowaliśmy wdrożenie całego obszaru logistyczno – produkcyjnego, Hubert Nowaczyk został zastępcą szefa projektu i odpowiedzialny był za realizację i koordynację całego projektu.

Kwiecień 2004
Ważna data w Naszej historii, podpisaliśmy umowę partnerską z Microsoft Business Solutions, umowa ta umożliwiała Nam jako AXACOM Sp. z o.o. sprzedaż i wdrażanie rozwiązań Microsoft Dynamics AX. Zostaliśmy certyfikowanym Partnerem Microsoft.

Czerwiec 2005
Już nie tylko realizujemy kolejne wdrożenia Microsoft Dynamics AX jako podwykonawca Bonair S.A. ale wdrażamy dla swoich Klientów, w czerwcu 2005 roku podpisaliśmy pierwszą umowę jako AXACOM na sprzedaż i wdrożenie systemu Microsoft Dynamics AX w firmie BK Food Poland Sp. z o.o.

Lipiec 2005
Za najlepsze wdrożenie systemu Microsoft Dynamics AX w firmie Gamet S.A. otrzymaliśmy wraz z firmą Bonair specjalne wyróżnienie tytuł Kompetentny Partner Microsoft Business Solutions (dawniej tak nazywał się Microsoft Dynamics AX).

Październik 2006
Nasze drogi z Bonair S.A. się rozchodzą, Hubert Nowaczyk Prezes Zarządu AXACOM odkupuje od firmy Bonair S.A. wszystkie posiadane przez Bonair udziały AXACOM i tym samym staje się większościowym udziałowcem AXACOM.

Lipiec 2007
Otrzymaliśmy po raz pierwszy najwyższe wyróżnienie w programie partnerskim Microsoft -  Microsoft Gold Certified Partner wraz z potwierdzeniem wysokich kompetencji w zakresie rozwiązań Microsoft Business Solutions (Microsoft Dynamics AX).

Maj 2008
Nasze pierwsze biuro jest już dla Nas za małe, zmieniamy siedzibę, przenosimy się do nowoczesnego, przestronnego lokalu, nasze nowe biuro to 150 m2  przy ulicy Jana Pawła II 52 w Sieradzu.

Grudzień 2009
Kolejne zmiany właścicielskie, Monika i Hubert Nowaczyk odkupują od pozostałych wspólników udziały i zostają jedynymi właścicielami AXACOM.

Styczeń 2013
Premiera Microsoft Dynamics AX 2012 w Polsce, czekaliśmy z niecierpliwością na polską wersję Microsoft Dynamics AX 2012 i nie zawiedliśmy się. W porównaniu do wszystkich wcześniejszych wersji AX niesamowity rozwój systemu, wiele nowych funkcjonalności spełniających najbardziej złożone wymagania biznesowe z branży produkcyjnej, handlu detalicznego, dystrybucji, sektora publicznego, usług profesjonalnych a także finansów.

Luty 2013
Miesiąc po premierze Microsoft Dynamics AX 2012 potwierdzamy Nasze kompetencje w zakresie AX 2012.
Firma Syntea S.A. pod patronatem Microsoft przygotowywała szkolenia z systemu Microsoft Dynamics AX 2012 dla Partnerów wdrażających  Microsoft Dynamics AX i Klientów korzystających z wcześniejszych wersji systemu Microsoft Dynamics AX. Nikt w Polsce oprócz Nas nie podjął się przeprowadzenia szkoleń z Logistyki i Zarządzania finansami.  My tak! Zebraliśmy bardzo wysokie oceny za szkolenia.

Wrzesień 2013
To już 10 lat! Szybko minął ten czas. Nasze początkowe założenia gdy tworzyliśmy AXACOM były trafne, robimy to co lubimy i to co potrafimy robić najlepiej, codziennie pomagamy Naszym Klientom w prowadzeniu i rozwijaniu swojego biznesu.   

Styczeń 2014
Microsoft Dynamics AX2012 obchodzi swoją pierwszą rocznicę w Polsce a My uruchamiamy pierwszą instalację system Microsoft Dynamics AX 2012 u Naszego Klienta firmy Metaltech Piasecki Sp.  z o.o.
Grupa Metaltech Piasecki to Nasz wieloletni Klient, współpracujemy razem od 2004 roku.

Marzec 2016
Zaprezentowaliśmy nową odsłonę naszej strony internetowej i odświeżony logotyp, przy okazji zrobiliśmy małe podsumowanie:
     • Już ponad 12 lat oferujemy z sukcesem Rozwiązania Biznesowe Najwyższej Klasy.
     • Zrealizowaliśmy 68 projektów z wdrożenia Microsoft Dynamics AX i jego rozszerzeń  dla Naszych Klientów.
     • Wdrożyliśmy już w 8 firmach system AX 2012 od czasu jego premiery w Polsce, aktualnie jesteśmy na etapie uruchamiania systemu u dwóch kolejnych Naszych Klientów.
     • 100% Naszych rozpoczętych projektów zakończyło się uruchomieniem systemu Microsoft Dynamics AX lub jego rozszerzeń.
     • 71% Naszych Klientów to Firmy z polecenia.

Kwiecień 2017
Nasz zespół powiększa się, otwieramy oddział w Łodzi, biuro mieści się w budynku Urbanica przy ulicy Wróblewskiego 18.

Czerwiec 2017
Premiera Microsoft Dynamics 365 for Finance and Operations w Polsce, jak zawsze czekaliśmy z niecierpliwością na polską wersję systemu i oczywiście nie zawiedliśmy się. To całkowicie nowy system, w nowej technologii, dostępny w wersji chmurowej i on-premis. Takiego rozwiązania jeszcze nie było na rynku, już nie możemy doczekać się pierwszych wdrożeń Microsoft Dynamics 365 for Finance and Operations.

Wrzesień 2018
To już 15 lat! Ten czas pędzi niesamowicie szybko. Niezmiennie przez te wszystkie lata filarem AXACOM są tradycyjne wartości, a siłą napędową do działania jedność naszego świetnego zespołu.

Październik 2018
Jest nam niezmiernie miło poinformować, że zostaliśmy laureatami I edycji Rankingu Forum Firm Rodzinnych miesięcznika Forbes. Otrzymaliśmy wyróżnienie w kategorii przedsiębiorstw z przychodem do 100 mln złotych w województwie łódzkim. Dyplom uznania odebrali właściciele AXACOM Monika i Hubert Nowaczyk.

Marzec 2019
Nasz zespół liczy już 25 osób, nasze dotychczasowe biuro jest już dla nas za małe, przenosimy się do nowego biura przy ulicy 11-go Listopada 14A w Sieradzu. Nasze nowe biuro zostało zaprojektowane i urządzone idealnie pod nasze potrzeby, to przestronny, nowoczesny 300 metrowy lokal. Zobaczcie sami!

Listopad 2020
Kolejny etap zmiany i rozbudowy lokalu – tym razem naszego oddziału w Łodzi. Przenosimy się do większego biura, urządzonego na wzór lokalu w Sieradzu, znajdującego się na zamkniętym osiedlu w centrum Łodzi. Teraz wszyscy mamy świetne warunki do pracy i rozwoju i działamy dla Was z jeszcze większym zaangażowaniem!

Axacom w liczbach
19lat
Jesteśmy na rynku
od 2003 roku
147
Zrealizowanych projektów
dla Naszych Klientów
100%
Projektów zakończyło się
wdrożeniem systemu
71%
Klientów z polecenia